Tema Ayarlarına Giriş

Bilgi Kurumsal Tema sistemi alışılmışın dışında, istenildiği zaman tasarımın değiştirilebileceği şekilde kurgulanmıştır.

Sitenizin yönetim panelinde bulunan Tema linki aracılığıyla sitenizin temasını değiştirebilirsiniz. Yapılan tema değişikliklerinden site içerikleri etkilenmemektedir.

Tema > Tüm Temalar adımına tıklayarak öncelikle sitenizin olmasını istediğiniz blok yapısını seçebilirsiniz.

t1

Blok Yapısı Nedir? İnternet sitelerine baktığınızda hepsinin farklı bir blok yapısı vardır. Örneğin Facebook 3 sütunlu bir blok yapısına sahiptir: Sol, Orta, Sağ. Youtube: 2 sütunlu Orta ve Sağ. Aşağıdaki bulunan örneklerde de bu ayrımı daha net görebilirsiniz. Siz de siz nasıl istiyorsanız öncelikle bunu seçebilirsiniz. Bu yapıyı daha sonra değiştirebilirsiniz. Tüm temalar tüm blok yapılarında kullanılabilmektedir.

.

İstediğiniz blok yapısını seçtikten sonra açılan sayfada sistem üzerinde bulunan tema listesi gelmektedir. Kullanmak istediğiniz temanın üzerine gelip Uygula butonuna basmanız yeterlidir. Tüm temalar merkezi sistemden gelmektedir ve sürekli güncellenmektedir. Herhangi bir tasarım değiştirme sınırı yoktur. İstediğiniz zaman farklı bir tasarıma geçebilirsiniz.

tema2

Etiketler: