Üyelik Modülüne Giriş

İnternet sitenizde üyelik modülünü aktif ederek ziyaretçilerinizin sitenize üye olmasını sağlayabilirsiniz.

Üyelik modülünü kullanmak için öncelikle Bloklar sayfasından Üye Panel bloğunu kullanmak istediğiniz alanda aktif etmelisiniz.

Örneğin;

Sitenizin sağ üst köşesinde üye girişi bölümü istiyorsanız Bloklar > Logo Yanı > Üye Panel bloğunu aktif ediniz.

Sitenizin solunda üye girişi bölümü istiyorsanız Bloklar > Sol  Alan > Tümünü Göster > Üye Panel bloğunu aktif ediniz.

Sol Menüde yer alan Üyeler menüsü aracılığıyla da üyelerinizi yönetebilir, üyelik ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Üye Alımını Açma-Kapama

Üyeler > Ayarlar sayfasında yer alan Üye Alımı seçeneğini Pasif olarak seçtiğinizde mevcut üyeleriniz sitenize giriş yapabilir fakat yeni üye alımını kapatmış olursunuz. Aktif olarak seçtiğiniz üye üye alımı aktif olacaktır.Komple kapatmak için hem bu ayar Pasif olmalı hem de yukarıdaki anlatımda yer alan Bloklarda Üye Panel pasif olmalıdır.

Üyelik Aktivasyonu

Üyeler > Ayarlar sayfasında yer alan Üyelik Aktivasyonu Onay Gerektirsin seçeneğini Aktif olarak seçtiğinizde yeni üyeler siz onay verdikten sonra üye girişi yapabilirler. Pasif seçtiğinizde ise yeni kayıt olan üyeler direkt sitenize giriş yapabilirler.

Üye Listesi

Üyeler > Tümünü Göster sayfasında sitenize kayıt olan üyeleri görebilirsiniz. Üyeleri silebilir, aktif ya da pasif yapabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Yeni Üye Ekleme

İsterseniz siz de yönetim panelinizden yeni üye ekleyebilirsiniz. Üyeler > Tümünü Göster sayfasında Yeni Ekle alanını doldurarak ekleme yapabilirsiniz.

Üyelerden Gelenler

Üyeleriniz sitenize üye olduktan sonra size içerik gönderebilirler. Üyeler > Üyelerden Gelenler sayfasında üyelerinizin gönderdikleri içerikleri görebilirsiniz. Burada yer alan içerikleri kopyalayarak sitenizin istediğiniz yerinde kullanabilirsiniz.

Üyelik Alanları

Başlangıç üye bilgileri dışında isteğe bağlı şekilde yeni üyelerden farklı bilgilerin de girilmesini isteyebilirsiniz.
Üyeler > Ayarlar sayfasında yer alan Alanlar kısmında seçenekleri düzenleyebilirsiniz.

Görünür: Alanın aktif ya da pasif olma seçeneğidir. Alan görünür ise üye kayıt sayfasında görünür.

Zorunlu: Üye kayıt sayfasında zorunlu olarak doldurulup doldurulmayacağını belirler. Örneğin İş Adres bilgisini aktif yapabilirsiniz fakat bu alanı isteyen üyelerin girmesini isterseniz Zorunlu seçeneğini kaldırabilirsiniz.

Alan Düzenleme: Her alanın yanında yer alan düzenleme ikonuna tıklayarak alanın adını değiştirebilirsiniz.

Açılır Menü ve Radio Buton: Form seçeneği olarak bu alanları da kullanabilirsiniz. Seçenekleri yanlarındaki kutucuğa alt alta yazabilirsiniz. Örneğin Cinsiyet seçimini açılır menü olarak kullanmak isterseniz Açılır menünün adını Cinsiyet olarak değiştirip Seçenek kısmına alt alt Bay Bayan yazabilirsiniz.

Sıra: Her alanın yanında yer alan numaralardan o alanında formdaki sırasını belirleyebilirsiniz.